Bałtyk – Nielba 1:2 [relacja]

Bałtyk Gdynia przegrał u siebie z Nielbą Wągrowiec 1:2. To pierwsza porażka biało-niebieskich w tym sezonie w Gdyni. Mecz kończyliśmy w dziesiątkę po tym, gdy Mateusz Gułajski w 69 minucie obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Sytuacje na doprowadzenie do remisu miał Michał Marczak, ale tym razem zawiodła skuteczność. Należy dodać, że w drugiej połowie rywale również mieli swoje sytuacje bramkowe.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Bałtyku Gdynia. W trzeciej minucie Michał Marczak strzałem z pola karnego dał prowadzenie biało-niebieskim. Niestety chwilę później pomyłka przytrafiła się Adrianowi Macholowi i goście doprowadzili do remisu. Tuż po stracie bramki mieliśmy trzy pozycje strzeleckie, ale wynik na tablicy nie uległ zmianie. Próbowali Adrian Machol, Maksym Demianchuk i Michał Marczak (strzał w poprzeczkę). Inicjatywa w pierwszej połowie należała do gdynian, ale w kolejnych minutach trudno było o dogodną okazję. W sumie w pierwszej połowie oddaliśmy siedem strzałów, z czego pięć było celnych. Ponadto mieliśmy sześć rzutów rożnych (Nielba zero). Goście oddali dwa strzały, jeden celny i jeden niecelny.

Druga odsłona zaczęła się lepiej dla przyjezdnych. Rywale przechwycili piłkę w okolicy środka boiska i popędzili z kontratakiem, który przyniósł im drugą bramkę. W 69 minucie mocno utrudniliśmy sobie zadanie. Mateusz Gułajski otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Graliśmy w dziesięciu. Nielba mogła błyskawicznie podwyższyć prowadzenie, ale zawodnik gości zmarnował dogodną sytuację – strzał obronił Michał Bartkowiak. Po chwili mogliśmy powiedzieć, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Michał Marczak zmarnował bardzo dobrą okazję, przenosząc piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry przed szansą ponownie nasz najlepszy strzelec. Piłka po uderzeniu głową zatrzymała się na słupku. Nielba w odpowiedzi zmarnowała sytuację sam na sam z naszym bramkarzem.

Bałtyk Gdynia – Nielba Wągrowiec 1:2 (1:1)
1:0 – 3’ Michał Marczak
1:1 – 5’ Jakub Kubiński
1:2 – 47’ Marcin Trojanowski

Bałtyk: Bartkowiak – Nowicki, Lengiewicz, Biedrzycki, Machol (69’ Liberacki), Demianchuk (69’ Goerke), Wołowski, Gołuński, Poręba, Buławski (46’ Gułajski), Marczak

żółte kartki: 2 Gułajski, Lengiewicz, Gołuński, Marczak
czerwona kartka: Gułajski (69’)