Sparing #8: Lechia II – Bałtyk 2:0

Bałtyk Gdynia przegrał w Gdańsku z Lechią II 0:2 (0:1). Gole dla gospodarzy strzelili Egy
Maulana Vikri (39′) i Mateusz Cegiełka (84′).

W pierwszym kwadransie gry Lechia oddała trzy groźne strzały, ale dobrze interweniował Michał Bartkowiak. Gdynianie odpowiedzieli rajdem Adama Gołuńskiego, który z pola karnego strzelił obok słupka. W 28 minucie kolejną dobrą interwencję zanotował Bartkowiak. W końcówce pierwszej odsłony nasz bramkarz był jednak już bezradny. Egy Maulana Vikri oddał strzał sprzed pola karnego, piłka odbiła się od jednego z obrońców i całkowicie zmyliła bramkarza. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Inicjatywę w meczu miał zespół Lechii. Nasza drużyna potrafiła wyprowadzać ataki, jednak pod polem karnym brakowało dobrej finalizacji akcji. Najbliżej strzelenia bramki był Oskar Bohm, który z rzutu wolnego trafił w słupek (60′). Wynik meczu ustalił Mateusz Cegiełka, który bardzo ładnym strzałem z woleja nie dał większych szans dobrze dziś dysponowanemu Bartkowiakowi.

Bałtyk: Bartkowiak – Andryszak, Demianchuk, Garbacik, Machol, Gołuński (79′ Jankowski), Lengiewicz (68′ Kardaś), Bohm, zawodnik testowany (61′ Bany), Gułajski, Trytko

Lechia II (skład wyjściowy): Alomerović – Wszołek, Dymerski, Kapuścinski, Żuk – Makowski, Kałużyński, Lipski – Egy, Haydary, Seief

Lechia II Gdańsk – Bałtyk Gdynia 2:0 (1:0)
1:0 – 39′ Egy Maulana Vikri
2:0 – 84′ Mateusz Cegiełka

15 lutego, godz. 12:30, Gdański Ośrodek Sportu, ul. Traugutta 29.

Sparing numer 9 rozegramy w sobotę 22 lutego o godzinie 11:00 z Concordią Elbląg w Gdyni na NSR.