Wygrana po szalonym meczu

Bałtyk, po szalonym meczu, pokonał Mieszka Gniezno 4:3 (2:2).

Przegraliśmy ostatnie 4 mecze. Tydzień temu dostaliśmy lanie w Koszalinie. A do Gdyni przyjechała drużyna, która znajduje się wyżej w tabeli, a w meczu jesiennym pokonała nas bezapelacyjnie na własnym boisku.
Do tego po 23 minutach przegrywaliśmy 0:2. I zdołaliśmy wygrać. Szalony to był mecz.
Ale od początku…
A ten był nieciekawy. Błąd krycia i Wolkiewicz strzela po długim słupku. Marek Szulc, powracający do bramki Bałtyku, już w 2 minucie musi wyciągać piłkę z siatki. Dwadzieścia minut później, błąd naszego bramkarza na przedpolu wykorzystał Konieczny. Knockdown. Ale po tych uderzeniach potrafiliśmy się podnieść. Najpierw Filip Sobiecki wykorzystał podanie Michała Marczaka i strzelił gola kontaktowego.  Tuz przed przerwą gola wyrównującego zdobył Krzysztof Garczewski, który dopadł do piłki odbitej od słupka po strzale Michała Marczaka. To był pierwszy gol Krzysztofa w biało-niebieskich barwach! Wróciliśmy do gry.

Po kwadransie odpoczynku i trzynastu minutach gry Bałtyk wychodzi na prowadzenie! Składna akcję Mateusza Andryszaka i Filipa Sobieckiego kończy celnym strzałem Jakub Biskup. Prowadzimy. Ale tylko przez moment, bo w 62 minucie błąd znów popełnił Marek Szulc. Ale tego dnia, mimo braku szczęścia, nasz bramkarz miał superkolegów. W 76 minucie w polu karnym gości faulowany był Kardian Bartnicki, a jedenastkę skutecznie wykonał Jakub Letniowski. Znów wyszliśmy na prowadzenie i jak się okazało, mimo kilku okazji Mieszka, nie oddaliśmy go do końca. Wygrywamy szalony mecz!
Brawo dla całej drużyny! Pokazała, że warto przychodzić na stadion, by dopingować swój klub.

Dzięki portalowi imprezylive.pl można zobaczyć ten mecz jeszcze raz, na spokojnie.

30. kolejka, 24.05.2019
Bałtyk Gdynia – Mieszko Gniezno 4:3 (2:2)
Bramki: Sobiecki (37’), Garczwski (45’), Biskup (58’), Letniowski (76’) – Wolkiewicz (2’), Konieczny (23’, 62’)

Bałtyk: Szulc – Korpalski, Sobczak, Zakrzewski, Andryszak, Garczewski (90’ Sadowski), Kręcki (68’ Bartnicki), Letniowski, Biskup [żk] (90’ Jankowski), Sobiecki [żk], Marczak