znak A inwersyjny PANTONE

Zaczynamy!

Ostatni ligowy mecz zawodnicy Bałtyku zagrali 25 listopada 2018 roku. Minęło 104 długich dni. W kadrze pierwszego zespołu zaszły gruntowne zmiany. Jakie piętno odcisną na postawie zespołu? Dowiemy się już dziś. O 15:00 nasi zawodnicy wybiegną na zieloną murawę w Środzie Wielkopolskiej, by rozpocząć pierwszy wiosenny mecz drugiej połowy sezonu 2018/2019. Jesienny pojedynek z Polonią zakończył się wynikiem 1:1, a po ostatnim gwizdku sędziego nie tylko kibice czuli spory niedosyt.

Droga do dzisiejszego meczu był długa i kręta. Z klubem z różnych przyczyn rozstała się spora grupa zawodników. Wiosną w barwach Bałtyku na pewno nie zobaczymy już: Adama Dudy, Łukasza Duszkiewicza, Damiana Garbacika, Mateusza Góry, Mateusza Kołodziejskiego, Przemysława Kostucha, Damiana Kugiela, Adriana Szadego, Przemysława Szura, Karola Zielińskiego i Dominika Klechy. Do tej grupy zaliczyć też należy Szymona Rychłowskiego, który wiosnę spędzi na wypożyczeniu w Kaszubii Kościerzyna

W ciągu dziewięciu zimowych sparingów trener Sebastian Letniowski sprawdził kilku zawodników mających uzupełnić wyrwy w kadrze. Ostatecznie na mecze wiosenne zostali „zakontraktowani”: znani już z pobytu w Gdyni Krzysztof Garczewski (przybył z Wierzycy Pelplin) i Rafał Malanowski (poprzednio KP Starogard Gdański) oraz Michał Jakubiak (poprzednio Olimpia Olsztynek), Sebastian Trochowski (poprzednio Wierzyca Pelplin) i Bartosz Zakrzewski (poprzednio Radomiak Radom). Szansę pokazania się szerszej publiczności dostali też piłkarze grający w naszym klubie w zespołach rezerw oraz w juniorach, czyli: Mateusz Andryszak, Kordian Bartnicki, Karol Formella, Igor Jankowski, Kacper Redecki i Jan Sadowski.

Trzon kadry będą tworzyć oczywiście zawodnicy, którzy pozostali i stanowili o sile biało-niebieskich od dłuższego czasu: Marek Szulc, Marcin Matysiak, Przemysław Czerwiński, Maksym Demianchuk, Michał Marczak, Jakub Biskup, Cezary Gołubiński, Arkadiusz Korpalski, Piotr Kręcki, Sebastian Bartlewski, Daniel Górski, Jakub Golc, Bartosz Sobczak, Filip Sobiecki i Jakub Letniowski.
Mamy więc mieszankę rutyny z młodością, doświadczenia z entuzjazmem. Do tego dodać trzeba, jakże potrzebną, intuicję trenera. Czy to przepis na sukces? Czas pokaże.

18. kolejka, 9.03.2019, godz.: 15:00
Polonia Środa Wielkopolska – Bałtyk Gdynia
Sędzia meczu: Patryk Gryckiewicz z Torunia