znak A inwersyjny PANTONE

Zaczynamy operację “wiosna 2019”

Jak już wszyscy związani z klubem wiedzą, w kadrze pierwszego zespołu nastąpią duże zmiany. Zarząd zdecydował, że w przerwie zimowej z Bałtykiem rozstali się: Dominik Klecha (odszedł do MKS Władysławowo), Damian Garbacik (odszedł do Lysekloster IL, Norwegia), Adam Duda (odszedł do Concordii Elbląg), Przemysław Szur (odszedł do Kotwicy Kołobrzeg), Łukasz Duszkiewicz (odszedł do GKS Przodkowo), Adrian Szady (odszedł do IL Brodd Stavanger, Norwegia), Przemysław Kostuch (odszedł do Pogoń Lębork) – wszyscy wolne transfery, Szymon Rychłowski (wypożyczony do Kaszubii Kościerzyna). Mateusz Góra, Mateusz Kołodziejski, Karol Zieliński, Damian Kugiel – szukają klubów

W środowe popołudnie (9 stycznia) rozpoczęliśmy operację „Wiosna 2019”. Na pierwszym treningu pojawiło się 31 zawodników, w tym: Marek Szulc, Marcin Matysiak, Przemysław Czerwiński, Maksym Demianchuk, Michał Marczak, Jakub Biskup, Cezary Gołubiński, Arkadiusz Korpalski, Sebastian Bartlewski, Daniel Górski, Jakub Golc, Bartosz Sobczak i Filip Sobiecki. W kadrze zespołu pozostanie również Jakub Letniowski, który obecnie dochodzi do siebie po złamaniu ręki. Wspomnianą piętnastkę uzupełnili młodzi zawodnicy akademii naszego klubu.
Trener Sebastian Letniowski zdecydował, że w okresie przygotowawczym zagramy 9 meczów kontrolnych. Większość z nich odbędzie się na NSR, zatem kibice będą mogli na bieżąco śledzić naszych zawodników. Przeciwnicy też będą dość atrakcyjni, bo w Gdyni zobaczymy m.in. pierwszoligową Bytovię Bytów oraz drugoligową Olimpie Grudziądz. W niedalekim Cetniewie zagramy z Sandecją Nowy Sącz, czyli wiceliderem I ligi, a do Elbląga udamy się na mecz z Olimpią, która występuje obecnie w II lidze. Zestaw uzupełnią Kaszubia Kościerzyna, rezerwy Lechii Gdańsk, Grom Nowy Staw, GKS Przodkowo i Ogniwo Sopot.

Pełny zestaw meczów sparingowych przedstawia się następująco:
12.01., 2:1 (2:1) – Kaszubia Kościerzyna (Oba gole dla Bałtyku były samobójami)
19.01., 2:3 (2:1) – Bytovia Bytów (Gole dla Bałtyku: Letniowski, Biskup)
26.01., 1:1 (0:1) – Lechia II Gdańsk (Gol dla Bałtyku: Sobiecki)
30.01., 0:2 (0:1) – Sandecja Nowy Sącz (Cetniewo)
02.02., 0:2 (0:1) – Olimpia Elbląg (Elbląg)
09.02., godz. 13:00 – Grom Nowy Staw (NSR) ODWOŁANY!
16.02., 1:0  (1:0) – GKS Przodkowo (Gol dla Bałtyku: Marczak)
23.02., 1:4 (1:0) – Olimpia Grudziądz (Gol dla Bałtyku: Bartlewski)
28.02., 1:2 (0:2) – Radunia Stężyca (Stężyca) (Gol dla Bałtyku: Korpalski)
02.03., 2:0 (1:0) – Ogniwo Sopot (Gole dla Bałtyku: Jankowski, Sobiecki)

Bilans meczów sparingowych
Gier: 9
Zwycięstw: 3
Remisów: 1
Porażek: 5
Bilans bramkowy: 10:15