energa_sponsor_strategiczny

Zaczynamy operację “wiosna 2019”

Jak już wszyscy związani z klubem wiedzą, w kadrze pierwszego zespołu nastąpią duże zmiany. Zarząd zdecydował, że w przerwie zimowej z Bałtykiem rozstaną się: Adam Duda (przeszedł do KP Starogard Gdański), Łukasz Duszkiewicz, Damian Garbacik, Mateusz Góra, Mateusz Kołodziejski, Przemysław Kostuch, Damian Kugiel, Szymon Rychłowski (przeszedł do Kaszubii Kościerzyna), Adrian Szady, Przemysław Szur (przeszedł do Kotwicy Kołobrzeg) i Karol Zieliński.
W środowe popołudnie (9 stycznia) rozpoczęliśmy operację „Wiosna 2019”. Na pierwszym treningu pojawiło się 31 zawodników, w tym: Marek Szulc, Marcin Matysiak, Przemysław Czerwiński, Maksym Demianchuk, Michał Marczak, Dominik Klecha, Jakub Biskup, Cezary Gołubiński, Arkadiusz Korpalski, Sebastian Bartlewski, Daniel Górski, Jakub Golc, Bartosz Sobczak i Filip Sobiecki. W kadrze zespołu pozostanie również Jakub Letniowski, który obecnie dochodzi do siebie po złamaniu ręki. Wspomnianą piętnastkę uzupełnili młodzi zawodnicy akademii naszego klubu.
Trener Sebastian Letniowski zdecydował, że w okresie przygotowawczym zagramy 9 meczów kontrolnych. Większość z nich odbędzie się na NSR, zatem kibice będą mogli na bieżąco śledzić naszych zawodników. Przeciwnicy też będą dość atrakcyjni, bo w Gdyni zobaczymy m.in. pierwszoligową Bytovię Bytów oraz drugoligową Olimpie Grudziądz. W niedalekim Cetniewie zagramy z Sandecją Nowy Sącz, czyli wiceliderem I ligi, a do Elbląga udamy się na mecz z Olimpią, która występuje obecnie w II lidze. Zestaw uzupełnią Kaszubia Kościerzyna, rezerwy Lechii Gdańsk, Grom Nowy Staw i GKS Przodkowo. W trakcie ustalania jest ostatni rywal, z którym zagramy tuż przed inauguracją ligi.

Pełny zestaw meczów sparingowych przedstawia się następująco:
12.01., 2:1 – Kaszubia Kościerzyna (Oba gole dla Bałtyku były samobójami)
19.01., 2:3 – Bytovia Bytów (Gole dla Bałtyku: Letniowski, Biskup)
26.01., godz. 11:00 – Lechia II Gdańsk (NSR)
30.01., godz. ??:?? – Sandecja Nowy Sącz (Cetniewo)
02.02., godz. 12:00 – Olimpia Elbląg (Elbląg)
09.02., godz. 13:00 – Grom Nowy Staw (NSR)
16.02., godz. 11:00 – GKS Przodkowo (NSR)
23.02., godz. 13:00 – Olimpia Grudziądz (NSR)
02.03., godz. ??:?? – w trakcie ustalania

Już teraz zapraszamy na trzeci sparing, który odbędzie się w sobotę 26 stycznia. O godzinie 11:00, na NSR, zagramy z rezerwami Lechii Gdańsk