znak A inwersyjny PANTONE

Kleczew znów niezdobyty

Po raz kolejny wracamy z Kleczewa bez punktów. To była trzecia wyprawa i trzecia porażka w tym wielkopolskim mieście.

To nie był nasz dzień, choć sam początek meczu tego nie zapowiadał. Sebastian Bartlewski (po podaniu od Przemysława Czerwińskiego) sprawdził umiejętności bramkarza Sokoła, ale Hubert Świtalski nie dał się zaskoczyć.
W 8 minucie Damian Garbacik faulował zawodnika gospodarzy w obrębie naszego pola karnego. Rzut karny udanie wykonał Jakub Dębowski.
W 22 minucie zakotłowało się w polu karnym Sokoła. Strzał Piotra Kręckiego odbił bramkarz, a dobitka Łukasza Duszkiewicza trafiła w… no właśnie. Nasi zawodnicy twierdzili, ze w rękę zawodnika gospodarzy. Nasi zawodnicy rzucili się w stronę sędziego, który wskazał na rzut rożny. Najzagorzalej protestował Maksym Demianchuk i w związku z tym został upomniany żółta kartką.

Na druga połowie Bałtyk wyszedł z dwoma zmianami. Grających w pierwszej części meczu Łukasza Duszkiewicza i Mateusza Kołodziejskiego zmienili Jakub Biskup i Adam Duda. Ale gola zdobyli gospodarze (Jakub Smektała), wykorzystując w 48 minucie nasz drugi błąd (Przemysław Kostuch) w tym meczu.
W 72 minucie ponownie bramkarz gospodarzy pokazał ,że zna się na swoim fachu, gdyż nie pozwolił zatrzepotać w siatce futbolówce uderzonej przez Przemysława Czerwińskiego.
Chwilę później Maksym Demianchuk, za dość nieprzemyślany faul otrzymuje drugą żółta kartkę i mecz skończyliśmy  w dziesiątkę.

15. kolejka, 10.11.2018
Sokół Kleczew – Bałtyk Gdynia 2:0
Bramki: Jakub Dębowski (8′ k.), Jakub Smektała (48′)

Bałtyk: Szady – Korpalski, Kostuch, Garbacik, Czerwiński, Duszkiewicz (46′ Biskup), Demianchuk [żk,żk/czk 73′], Kołodziejski (46′ Duda), Bartlewski [ż] (67′ Zieliński), Kręcki [ż], Marczak

Sokół: Świtalski, Śmiałek, Pingot [żk], Groszkowski (79′ Paczyński), Dębowski [żk[, Smektała, M.Koziorowski, T.Koziorowski [żk], Grzelak (89′ Kacprzak), Kozajda, Wolinowsk