energa_sponsor_strategiczny

Ważne zwycięstwo

Do meczu z KP Starogard Gdański przystępowaliśmy z obawami. W ostatnich czterech meczach Bałtyk zdobył tylko 3 punkty. Czy męska rozmowa w szatni poskutkuje? Taki pytanie zadawali sobie na pewno zarówno trener, zawodnicy jak i kibice.

Przebieg pierwszej połowy nie rozwiał tych wątpliwości. Bałtyk grał dość wolno, było wiele niecelnych podań. Goście odwzajemnili się tym samym, więc kibice nieco się wynudzili.

Druga część meczu to już inna postawa biała-niebieskich. Rozgrywaliśmy piłkę szybciej, a przede wszystkim celniej. Już w 51 minucie do piłki posłanej w pole karne przez Mateusza Kołodziejskiego dopadł Filip Sobiecki. 16-letni zawodnik Bałtyku wykorzystał kiks zawodnika gości i płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce bronionej przez Jakuba Knuta. To pierwszy gol zdobyty przez naszego młodego zawodnika i uwieńczenie dobrej postawy w jesiennych meczach.

W 78 minucie na boisku pojawił się Adam Duda (zmienił Mateusza Kołodziejskiego) i od razu zaczął angażować obrońców Starogardu. W 80 minucie “zmusił” bramkarza gości do dalekiego podania, które przejął Przemysław Czerwiński i podał ją do Filipa Sobieckigo. To własnie podanie tego ostatniego miało trafić do Adama Dudy, ale ten został nieprzepisowo powalony na murawę. Sędzia nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Jego pewnym egzekutorem był Przemysław Kostuch.

Dobra postawa i pełne zaangażowanie pozwoliło nam wygrać bardzo ważny mecz. Tylko taka postawa pozwoli Bałtykowi na utrzymanie kontaktu z czołówką, a przecież czekają nasz piekielnie trudne starcia z Kleczewem, Kaliszem i Poznaniem.

14. kolejka, 3.11.2018
Bałtyk Gdynia – KP Starogard Gdański 2:0 (0:0)
Bramki: Sobiecki (51′), Kostuch (80′)

Bałtyk: Szady – Korpalski, Kostuch, Szur [żk], Garbacik [żk], Demianchuk [żk], Czerwiński, Kołodziejski (78′ Duda), Biskup (65′ Bartlewski), Sobiecki (82′ Kręcki), Marczak (90′ Zieliński)

KP: Knut – Wypij [żk], Adamenko [żk], Retlewski (88′ Krakowiak), Szołtys (68′ Katerla), Powszuk (60′ Łazaj), Kozakowski, Sosnowski [żk], Rysiewski, Zyska [żk] (82′ Rzepa), Kowalczyk

Galeria

Wideo